Grupa wpd

wpd jest deweloperem i przedmiotem finansującym projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych na całym świecie. Firma działa w Polsce od 2008 r. znacznie rozwijając swoje możliwości projektowe początkowo jako największy udziałowiec oraz podstawowy inwestor spółki partnerskiej, i teraz jako samodzielna spółka wpd Polska.

Grupa wpd jest operatorem oraz deweloperem instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, naszym priorytetem jest energetyka wiatrowa. Założona w Niemczech spółka wpd od ponad 20 lat stale rozwija projekty w 21 krajach na całym świecie. Na całym świecie zrealizowane zostały projekty onshore o łącznej mocy 4,452.20 MW, w których wybudowano 2,282 turbin wiatrowych. Planowane są kolejne projekty o łącznej mocy ok. 8.500 MW.

Grupa wpd realizuje projekty na lądzie i na morzu. Jesteśmy jednym z czołowych europejskich deweloperów offshore z łączną zrealizowaną mocą wynoszącą 7.250 MW. Jedna z pierwszych komercyjnych elektrowni wiatrowych offshore Baltic I, rozwinięta przez wpd, znajduje się w eksploatacji od maja 2011 roku. Realizowane są projekty na morzu w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Francji, Tajwan i w Japonii.
 
Jako lider niemieckiego rynku, z wieloletnim udziałem w inwestycjach kapitałowych w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, grupa wpd dysponuje szerokim doświadczeniem i wiedzą. Od wielu lat nasza Spółka  otrzymuje corocznie ocenę "A", tzw. "A-Rating" od Euler Hermes Agency, spółki zależnej Grupy Allianz.


Więcej informacji o spółce dominującej można znaleźć pod wpd.de/en/home
 

Kontakt

wpd Polska sp. z o.o.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań
Poland

Tel.: +48 61 639 010 0
» Send Email

Downloads

 » broszura
(wersja angielska)

Kontakt Gruppa wpd SitemapOchronie Danych