Współpraca z deweloperami

wpd Polska aktywnie poszukuje okazji do współpracy z deweloperami poprzez możliwość nabywania lub finansowania kolejnych atrakcyjnych projektów wiatrowych.

Grupa wpd zainstalowała 2.282 turbin na całym świecie i przyczyniła się do wzrostu zysków swoich partnerów. Ogromne doświadczenie w zakresie rozwoju projektów pozwala nam na wyposażenie naszych farm wiatrowych w turbiny najlepszych producentów. Nasza koncepcja finansowania ustalona została wspólnie z renomowanymi instytucjami finansowymi, co umożliwia stały napływ kapitału. Stabilizacja finansowa wpd jest doceniana przez Euler Hermes Agency, spółki należącej do grupy Allianz, od której nasza Grupa dostaje regularnie ocenę “A”, tzw. “A-Rating”. wpd jest solidną, stabilną finansowo niemiecką firmą należącą do branży energetyki odnawialnej, zainteresowaną współpracą z deweloperami, którzy dysponują opracowanymi projektami wiatrowymi i szukają odpowiedniego partnera do ich rozwoju lub realizacji.

“Ponad połowa wszystkich projektów wiatrowych wymaga zarówno silnego głównego inwestora jak i regionalnego dewelopera. wpd wyróżnia się tym, że jest niezawodnym partnerem i oferuje duże doświadczenie w zakresie rozwoju, finansowania, budowy i eksploatacji.”

Bernd Jeske
Dyrektor Zarządzający naturwind