Współpraca z gminami

Poprzez rozwój branży wiatrowej mieszkańcy gmin znajdują się w nadzwyczajnie korzystnej sytuacji. Wykorzystywanie zasobów wiatru i/lub gromadzenie wspólnych funduszy jest atrakcyjną opcją dla grup realizujących wspólne cele. Dla niektórych gmin środki finansowe lub wymogi związane z udaną realizacją projektów i eksploatacją farm wiatrowych znajdują się poza zasięgiem, dlatego współpraca z odnoszącym sukcesy deweloperem może być wysoce pożądana.

wpd Polska rozumie potrzeby i cele lokalnej społeczności, która pragnie uczestniczyć w projektach związanych z energią odnawialną. Grupa wpd stara się znaleźć kreatywne rozwiązania, aby realizować cele i dążenia potencjalnych gmin partnerskich, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego i rentownego modelu biznesowego.

Grupa wpd zainstalowała już ponad 2.282 turbin na całym świecie i przyczyniła się do wzrostu zysków swoich partnerów. wpd posiada ogromne doświadczenie w zakresie rozwoju projektów, dzięki czemu nasze farmy wiatrowe wyposażone są w turbiny najlepszych producentów. Nasza koncepcja finansowania ustalona została wspólnie z renomowanymi instytucjami finansowymi, co umożliwia stały napływ kapitału. Grupa wpd jest solidnym, godnym zaufania partnerem zainteresowanym współpracą z gminami, które chcą uczestniczyć w rozwoju energetyki wiatrowej.

“Wybraliśmy wpd – i to była dobra decyzja: wszystkie umowy i obietnice zostały wypełnione. Firma zawsze o nas dbała i utrzymywała osobisty kontakt.”

 

Dieter Langmaack

Burmistrz miasta Lubberstedt/ Dolna Saksonia